info@spectro.pl

22 789 23 16, 22 789 20 62

SpectroLNF Q200

Start » Produkty » Oferta » Tribologia » SpectroLNF Q200

Automatyczny Licznik i Analizator Cząstek

Zadaj pytanie o ten produkt

Automatyczny licznik i analizator cząsteczek charakteryzujący się małymi wymiarami i wytrzymałą konstrukcją. Zlicza ilość cząsteczek oraz określa ich kształt i pochodzenie oraz stopień zapylenia oleju umożliwiając określenie stanu maszyny czy silnika. Wbudowana baza danych służy do określania trendu kondycji urządzenia. SpectroLNF Q200 może zostać wyposażony w automatyczny podajnik prób umożliwiając pomiar 24 prób bez ich nadzoru.

Klasyfikacja kształtu cząstek odbywa się poprzez sztuczną sieć neuronową specjalnie skonstruowaną dla systemu SpectroLNF Q200. Cechy kształtu zostały tak dobrane, aby zoptymalizować rozróżnienie na przypisane grupy cząstek jako cząstki pochodzące ze ścinania, zmęczenia, cząstki niemetaliczne, wolne krople wody i włókna.

SpectroLNF Q200 zapamiętuje tysiące obrazów w celu otrzymania prawidłowej statystyki. Pomimo iż aktualny kształt każdej cząstki jest przechwycony, obliczana jest średnica ekwiwalentna od 4 m do powyżej 100 umożliwiając określanie klasy czystości według NAS, NAVAIR i ISO. SpectroLNF Q200 dokładnie mierzy znacznie większe koncentracje cząstek niż konwencjonalne liczniki cząstek ponieważ dokonuje jednoczesnego pomiaru w obszarze 1600 x 1200 µm, a nie pomiaru blokady światła spowodowanego w danym momencie przez cząstkę. Nie ma potrzeby rekalibracji SpectroLNF Q200, ponieważ, tak jak w mikroskopie, po ustawieniu w fabryce powiększenia, pozostaje ono stałe. Wykrywane i eliminowane z obliczeń są pęcherzyki powietrza o wielkości powyżej 20 µm. Wykrywane i zliczane są również krople wody o wielkości powyżej 20 µm.

SpectroLNF Q200 umożliwia również pomiar lepkość próbki przy jednoczesnym zliczaniu i klasyfikowaniu cząstek. Pomiary Lepkości Dynamicznej raportowane są w centypauzach (cP) w temperaturze otoczenia. Typowy czas pomiaru zawiera się w przedziale 2 do 6 minut na próbkę dla zakresu 10 - 325 cSt w temperaturze 25°C. Pomiar lepkości nie wymaga kalibracji.