info@spectro.pl

22 789 23 16, 22 789 20 62

Geologia naftowa

Start » Branże » Ropa naftowa » Geologia naftowa

Analiza pierwiastkowa jest cennym narzędziem, które może być wykorzystane w geologii ropy naftowej podczas procesu wiercenia do analizy zwiercin i strumienia błota powracającego w celu zebrania kompleksowej petro-fizycznej charakterystyki warstw geologicznych.

Spektrometria dyspersji rentgenowskiej promieniowania dyspersyjnego (EDXRF) zapewnia wygodną i szybką metodę analizy na miejscu, a katalog  urządzeń SPECTRO  zawiera kompletną linię instrumentów EDXRF o cechach zoptymalizowanych dla tej dziedziny pracy.

W mobilnym laboratorium na miejscu SPECTRO XEPOS jest idealnym narzędziem do takich zastosowań. Nowy przenośny spektrometr SPECTROSCOUT ED-XRF, który jest w stanie zapewnić szybkie wyniki tuż przy odwiercie. Ręczny XRF SPECTRO xSORT służy do analizy rdzenia wiertniczego i może wskazywać skład bez niszczenia rdzenia do analizy. Przenośna, studyjna technika ED-XRF, oferowana przez SPECTRO, nie ma sobie równych w świecie geologii ropy naftowej i jest szeroko wykorzystywana do rejestrowania błota i aplikacji do wiercenia podczas wiercenia na całym świecie.

Spektrometry ICP-OES, takie jak SPECTROGREEN i SPECTRO ARCOS, są używane od dawna w zastosowaniach petro geologicznych. Przy dużej liczbie próbek, wymaganiach dotyczących krótkich czasów analizy, niskich granicach wykrywalności, szczególnie w przypadku pierwiastków lekkich, zapewniają pożądaną wydajność. Technika ta jest łatwa do zautomatyzowania, umożliwia wykrywanie limitów w zakresie ppm i ppb i analizują próbkę w czasie krótszym niż 2 minuty.