info@spectro.pl

22 789 23 16, 22 789 20 62

Branża samochodowa

Start » Branże » Transport » Branża samochodowa

Przemysł motoryzacyjny oczekuje bezproblemowej dokumentacji wykorzystywanych części i komponentów. Od pierwszego stopu do zainstalowanej blachy, śruby itp. Poszczególne etapy produkcji muszą być identyfikowalne. Analizatory stacjonarne takie jak SPECTROLAB i SPECTROMAXx można znaleźć we wszystkich istotnych punktach tego łańcucha w celu weryfikacji, zapewnienia i dokumentacji każdego procesu.

Poza zapewnieniem stosowania odpowiednich gatunków metali i wykluczeniem mieszania materiałów, mobilne analizatory metali SPECTROTESTSPECTROPORT i SPECTRO xSORT są stosowane w przemyśle motoryzacyjnym, aby zapewnić wysoką jakość w produkcji np. Blach.

Dzięki różnorodności możliwych zastosowań i możliwości analizowania pierwiastków śladowych, a także głównych komponentów, spektrometry ICP-OES takie jak SPECTRO ARCOSSPECTROGREEN lub SPECTRO GENESIS doskonale nadają się do wszystkich nierutynowych zadań lub analizy małych części , które mogą być analizowane z trudnością lub wcale, przy użyciu innych technik. ICP-OES to również standardowa metoda analityczna do analizy paliw, smarów, metali zużywających się w zużytym oleju lub innych płynnych materiałach eksploatacyjnych, a także do analizy ścieków przemysłowych.

Rentgenowska analiza fluorescencyjna doskonale nadaje się do oznaczania powłok na arkuszach aluminiowych i stalowych. W zależności od zastosowania, w tym przypadku używane są SPECTRO XEPOSSPECTROSCOUT lub SPECTRO MIDEX. Oprócz analizy powłok, stężenie kąpieli powłokowych można monitorować za pomocą XRF, który doskonale nadaje się również do analizy smarów i paliw.