info@spectro.pl

22 789 23 16, 22 789 20 62

Recykling

Start » Branże » Przemysł metalowy » Recykling

Wstępnie posortowany złom metalowy przynosi znacznie wyższą cenę niż nieposortowany. Ze względu na przydatność do zastosowań niezależnych od lokalizacji, główną rolę odgrywają mobilne analizatory metali SPECTROTESTSPECTROPORT i SPECTRO xSORT. Stosuje się je do rozróżniania i sortowania metali według rodzaju za pomocą identyfikacji i analizy materiału. Wartość złomu metalowego jest określana podczas odbierania i można uniknąć błędów, a nawet uszkodzeń podczas operacji przetwarzania. Mobilne analizatory metali mają również duże znaczenie dla wewnętrznego recyklingu.

Po zidentyfikowaniu różnych materiałów za pomocą przenośnych analizatorów metali, duże firmy recyklingowe i składowiska często korzystają ze stacjonarnych analizatorów metali, takich jak SPECTROLAB i SPECTROMAXx. Przy tak zdeterminowanych certyfikatach dany klient może otrzymać informacje o zawartości złomu. Łatwość obsługi i wysoka analityczna elastyczność stacjonarnych spektrometrów stanowią ogromną zaletę.

Dzięki metodzie analitycznej TurboQuant, SPECTRO XEPOS oferuje niskie granice wykrywalności i dobrą dokładność i w gospodarce odpadami. SPECTRO MIDEX jest spektrometrem idealnym do recyklingu metali szlachetnych. Może on określać wiele potencjalnych zanieczyszczeń oprócz typowych metali szlachetnych.

Spektrometry ICP-OES, takie jak SPECTRO ARCOS i SPECTROGREEN, są przede wszystkim wykorzystywane do recyklingu metali, ze względu na wysoką czułość wykrywania w celu kontroli pierwiastków śladowych, a także do dokładnego określania głównych składników. Zaletą jest to, że nawet małe i nieregularnie uformowane próbki lub opiłki, granulaty a nawet pył mogą być analizowane po fuzji a technika jest łatwa do zautomatyzowania. Przyrządy takie jak SPECTRO GENESIS są wykorzystywane do analizy popiołów i ścieków spalarni, a także do analiz dotyczących kontroli procesów przetwarzania odpadów.