info@spectro.pl

22 789 23 16, 22 789 20 62

Branże

Start » Branże

SPECTRO jest wiodącym dostawcą analizatorów składu pierwiastkowego wykorzystujących technikę fluorescencji rentgenowskiej (XRF), ICP-OES / AESIskra / ŁUK dla nauki i przemysłu. Wolno stojące, stacjonarne, przenośne i ręczne spektrometry SPECTRO są wykorzystywane do zastosowań w analizie pierwiastkowej, określaniu pierwiastków śladowych i analizie środowiskowej.

Jako lider w dziedzinie analizy metali, dzięki ręcznym spektrometrom XRF  i przewoźnym  jako analizator pierwiastkowy  SPECTRO przoduje w analizach środowiskowych do zastosowań, które obejmują od pozytywnej identyfikacji materiału (PMI), badania RoHS po analizę metali śladowych.

Nasze instrumenty są używane przez wiele różnych branż. Na przykład w przemyśle metalowym spektrometry służą do analizy rud, żużli, grubości powłok lub metali szlachetnych. W przemyśle chemicznym należy analizować surowce, ścieki, produkty i inne. W sektorze ochrony środowiska stosuje się instrumenty SPECTRO, np. dla gleby, wody, kurzu, zanieczyszczeń w powietrzu lub analizy popiołu. Przemysł farmaceutyczny opiera się na analizatorach SPECTRO w zakresie kontroli jakości przychodzących i wychodzących produktów, analizy metali śladowych, analizy gatunków i izotopów i innych. W zastosowaniach geologicznych nasze spektrometry są wykorzystywane zarówno do analizy terenowej, jak i do analizy laboratoryjnej, na przykład do oznaczania pierwiastków śladowych i głównych składników rud, koncentratów i odpadów lub do wykrywania wzorców w pierwiastkach ziem rzadkich. Ponadto analizatory SPECTRO nadają się doskonale do analizy żywności i pasz dla zwierząt – zarówno w laboratorium, jak i na linii produkcyjnej.

To tylko kilka przykładów z wielu branż, które obsługuje SPECTRO. Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje, wybierz branżę, klikając jedno z poniższych zdjęć.