info@spectro.pl

22 789 23 16, 22 789 20 62

Metale szlachetne

Start » Branże » Przemysł metalowy » Metale szlachetne

Recykling, jubilerzy wymagają wysokich zdolności analitycznych, które odpowiadają ich trudnym warunkom biznesowym. Przystępność jest zawsze kluczowa. Mali operatorzy mają stosunkowo mało gotówki na sprzęt. Większe firmy i organizacje stoją w obliczu ciągłej presji utrzymywania niskich kosztów i wysokich zysków. Jednak przystępna cena musi nadal zapewniać dobrą wydajność. W przypadku zakupu i sprzedaży procent złota, srebra i innych stopów metali szlachetnych musi zostać określony szybko i dokładnie.

Do analizy metali szlachetnych, takich jak biżuteria lub stopy dentystyczne, szybkie i nieniszczące spektrometry XRF, które wymagają niewielkiego przygotowania próbki, którymi są najczęściej używane do analizy, to np. SPECTRO XEPOSSPECTRO MIDEXSPECTROSCOUT i SPECTRO xSORT.

Ale także wysokowydajny spektrometr iskrowy (SPECTROLAB) i optyczny spektrometr ICP (SPECTRO ARCOS) oferują rewolucyjne korzyści dla rynku metali szlachetnych – w tym ultra-niskie limity wykrywania, ultra-wysoką prędkość pomiaru, spektakularną stabilność i najwyższą elastyczność.

ICP-OES nadaje się szczególnie do analizy czystych metali szlachetnych przy zastosowaniu LOD w zakresie ppb-ppm. Ale także do analizy głównych komponentów, przy użyciu techniki bracketingu, ICP-OES osiąga najwyższą precyzję. Technikę można łatwo zautomatyzować. W ten sposób można łatwo uzyskać wysoką wydajność próbek analitycznych i pracę bez nadzoru.