info@spectro.pl

22 789 23 16, 22 789 20 62

SPEKTROMETR EMISYJNY / ISKROWY SPECTROMAXx

Start » Produkty » Oferta » Spektrometry stacjonarne iskrowe » SPEKTROMETR EMISYJNY / ISKROWY SPECTROMAXx

Optyczny Spektrometr Emisyjny

Zadaj pytanie o ten produkt

SPEKTROMETR SPECTROMAXx

  • Zwiększona wydajność: Perfekcyjny do rutynowych i precyzyjnych analiz wszystkich materiałów przychodzących i wychodzących a także do kontroli procesu (w tym azotu) w odlewniach.
  • Jeszcze bardziej inteligentny: Unikalna standaryzacja - iCAL 2.0.
  • Dzięki zastosowaniu kalibracji jedną próbką pozwala zaoszczędzić średnio 30 min dziennie, utrzymując tą samą standaryzację niezależnie od  zmian temperatury. 
  • Do 64% mniejsze zużycie argonu w trybie czuwania w porównaniu do poprzednich modeli
  • Rozszerzony zakres długości fal umożliwiający analizę wodoru i tlenu (przykład: baza tytanu)
  • Idealny do rutynowej analizy i precyzyjnej analizy wszystkich materiałów przychodzących / wychodzących oraz do kontroli procesu (w tym azotu) w odlewniach — obejmując 10 matryc, 68 metod i 56 pierwiastków

Najnowszy analizator metali

Stacjonarny spektrometr emisyjny typu  SPECTROMAXx służy głównie do testowania materiałów w odlewniach oraz do kontroli procesu materiałów przychodzących i wychodzących w przemyśle metalowym na całym świecie. Określa wszystkie 56 pierwiastków stosowane w metalurgii, w tym analiza metali pod kątem węgla, fosforu, siarki i azotu.

SPECTROMAXx dziewiątej generacji Podobnie jak jego poprzednicy zapewnia wyjątkową szybkość. Użytkownicy uzyskując ultraszybkie informacje, mogą szybko reagować na zmieniające się warunki procesu. W rezultacie zapewniając tym samym drastycznie obniżony koszt użytkowania. Dzięki tym zabiegom łatwo zwiększono dostępność i zapobiega się kosztownym przestojom. Ponadto wymaga mniejszej ilością materiałów eksploatacyjnych, zapewnia łatwą konserwację dzięki zaawansowanemu systemowi diagnostycznemu.

spectromaxx

Cechuje go prawdziwie intuicyjna obsługa za pomocą przycisków paska narzędzi. System zarządzania użytkownikami i części operatora jest wyraźnie odesparowany od zaplecza analityczno serwisowego. Pomiar jest kontrolowany za pomocą wyraźnych symboli i przycisków paska narzędzi.

Dzięki nowym profilom aplikacji można ustawić informacje specyficzne dla klienta przed rozpoczęciem pracy, odciążając techników laboratoryjnych od czynności administracyjnych.

Oprogramowanie urządzenia SPECTROMAXx niezależnie monitoruje wszystkie parametry operacyjne. Przede wszystkim dynamicznie określa wymagany czas pomiaru na podstawie danych właściwości próbki. Dodatkowo pokazuje, kiedy stolik iskrzeń wymaga czyszczenia w zależności od rodzaju badanych próbek. Opcja Amecare (M2M) umożliwia proaktywne alerty, których kopie zapasowe są tworzone przez bezpośrednie połączenie z komputerem zdalnym technika serwisu SPECTRO.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu inżynierów firmy SPECTRO to właśnie SPECTROMAXx stał się światowym bestselerem w swojej klasie.

Zapraszamy do obejrzenia multimedialnej prezentacji na temat iCAL - unikalnej oraz sprawdzonej metody rekalibracji spektrometru na podstawie tylko jednej próby.