info@spectro.pl

22 789 23 16, 22 789 20 62

SPEKTROMETR XRF SPECTROSCOUT

Start » Produkty » Oferta » Spektrometry XRF » SPEKTROMETR XRF SPECTROSCOUT

Mobilny spektrometr fluorescencji rentgenowskiej z dyspersją energii z zasilaniem akumulatorowym umożliwiający wykonywanie laboratoryjnej jakości analiz bezpośrednio przy linii produkcyjnej lub w terenie.

Zadaj pytanie o ten produkt

SPEKTROMETR XRF SPECTROSCOUT

  • Przenośny, lekki analizator pierwiastkowy dla analiz pierwiastków szlachetnych; średnica plamki pomiarowej tylko 1mm
  • Szybki i na miejscu: analiza pierwiastkowa skał, osadów oraz gleb. Zakres pierwiastków od Na, znacząco niższe limity detekcji dla istotnych pierwiastków śladowych w porównaniu do innych dostępnych mobilnych jak również przenośnych spektrometrów.
  • Na linii produkcyjnej: wysoka wydajność z pakietami specyficznymi dla aplikacji. Niewielkie wymiary oraz duża moc analityczna!

Nowy mobilny analizator SPECTROSCOUT XRF uwalnia znaczną moc analityczną spotykaną dotychczas jedynie w wysokiej klasy spektrometrach laboratoryjnych. Zapewnia szybkie oraz pewne wyniki analiz w terenie lub przy linii produkcyjnej przy zaskakująco niskim koszcie. Spektrometr SPECTROSCOUT dostarcza wyjątkową wydajność w szerokim zakresie koncentracji dla wszystkich  istotnych pierwiastków od Na do U (od Sodu do Uranu). SPECTROSCOUT imponuje bezprecedensową precyzją oraz szybkością co stawia go w pozycji idealnego mobilnego analizatora XRF w terenie dla aplikacji gdzie wyniki naprawdę mają znaczenie.

Dostępny jest w dwóch wersjach: dla pracy w terenie, poza laboratorium lub w wersji stosowanej przy linii produkcyjnej lub laboratoryjnej. Aby uzyskać dodatkowe informacje ora przykłady aplikacji odwiedź stronę SPECTROSCOUT Resource Center.

Uproszczony interfejs oprogramowania obsługiwany jest poprzez dotykowy ekran. Predefiniowane pakiety aplikacyjne stworzone zostały do natychmiastowego użycia. Unikalny system kalibracji iCAL wykorzystuje tylko jedną próbkę oraz potrzebuję tylko 5minut do wykonania kompletnej standaryzacji. Dodatkowo opcjonalny system podglądu z kamery VIDEO umożliwia precyzyjne pozycjonowanie próbki oraz zapis zdjęcia analizowanego obszaru.

Niewielka waga oraz małe rozmiary definiują SPECTROSCOUT jako idealny mobilny analizator XRF dla aplikacji przemysłowych pryz linii produkcyjnej jak również w zastosowaniach terenowych.

Wprowadzenie laboratoryjnej jakości na linię produkcyjną.

SPECTROSCOUT dla laboratoriów oraz linii produkcyjnych jest niezwykle wytrzymały. Posiada kompaktową, przenośną konstrukcję zawierająca moc analityczną dostępną w instrumentach klasy laboratoryjnej dla zapewnienia wysoce precyzyjnych i wiarygodnych wyników analiz. Zastosowanie SPECTROSCOUT bezpośrednio przy linii produkcyjnej znacząco zwiększa wydajność poprzez eliminację strat związanych z czasem dostarczenia próbki do laboratorium jak również z samą kolejką prób oczekujących na analizę.

SPECTROSCOUT jest bardziej przystępną alternatywą dla dużo droższych i kosztownych instalacji przy może być obsługiwana jedynie z minimalnym instruktarzu stanowiskowym. Jest idealny dla producentów w branży chemicznej, olejowej, powlekania powierzchni metali w tym powłok metalicznych i niemetalicznych, przemysł farmaceutyczny, kosmetyczny, spożywczy, surowce oraz wiele innych.

Laboratorium, które dociera wszędzie

W przypadku wielu aplikacji istnieje konieczność uzyskania wyników w miejscu wykonywania analiz. Wysyłka próbek do laboratorium znacząco zwiększa opóźnienia dla wielu projektów, co w konsekwencji może spowodować, iż niektóre z nich staną się niepraktyczne lub niewykonalne.

Na przykład wyniki analizy w czasie rzeczywistym są niezbędne do określenia składu pierwiastków do celów wydobywczych i geologicznych, dostarczając niezbędnych danych do oceny postępów i dokonywania opartych na danych zmian kierunku wiercenia. Również jubilerzy, podmioty zajmujące się recyklingiem i rafinerie metali szlachetnych i stopów wymagają narzędzi analitycznych za przystępną ceną z dobrą wydajnością analityczną, ponieważ są to kluczowe cechy pozwalające szybko i dokładnie określić procentową zawartość złota, srebra i innych pierwiastków w stopach metali szlachetnych w dowolnym miejscu, dzięki czemu mogą być zawierane korzystne kontrakty.

Firmy usługowe, agencje rządowe, uniwersytety, korporacje i laboratoria badawcze jak również wykonujące rutynowe analizy środowiskowe gleb, osadów, odpadów i zużytego oleju we wszystkim, od obszarów rozwoju i składowisk po instalacje wojskowe. Większość z nich musi przetestować materiał pod kątem obecności metali ciężkich i innych toksycznych pierwiastków bezpośrednio w terenie.

Do wszystkich zastosowań tego typu i podobnych SPECTROSCOUT jest sprawdzonym rozwiązaniem zapewniającym wyniki klasy laboratoryjnej, które są niedrogie, szybkie i łatwe. Nowy analizator SPECTROSCOUT to laboratorium, które można zabrać wszędzie/dociera wszędzie.

SCOUT Środowisko

Download

SPECTROSCOUT Rodzina urządzeń

Download

SPECTROSCOUT Metale Szlachetne

Download

SPECTROSCOUT Geologia

Download