info@spectro.pl

22 789 23 16, 22 789 20 62

Od oczyszczania ścieków do odzyskiwania fosforanów – analiza pierwiastkowa z wykorzystaniem ICP-OES i ED-XRF

lut 10, 2023

Serdecznie zapraszamy na webinar poświęcony tematyce oczyszczania ścieków do odzyskiwania fosforanów z wykorzystaniem technik ICP-OES i ED-XRF. Webinar będzie można obejrzeć w dwóch sesjach w dniu 21.02.2023 o godzinie 8:30 i 16:00.

ICP-OES i ED-XRF to szeroko stosowane techniki analityczne w zastosowaniach środowiskowych. Są powszechnie stosowane w analizie wody, analizie osadów ściekowych i odzysku fosforanów.

ICP-OES to bardzo czuła i dokładna technika zdolna do wykrywania szerokiego zakresu pierwiastków. Technologia dobrze nadaje się do analizy wody i osadów ściekowych i może dostarczyć szczegółowych informacji na temat składu tych próbek. ICP-OES jest również metodą z wyboru do analizy odzyskanego fosforu, szczególnie tam, gdzie wymagana jest wyższa czystość.

Z drugiej strony ED-XRF może być stosowany jako szybka i wydajna alternatywa przy rozważaniu procesu od osadu ściekowego do struwitu i popiołu z osadu ściekowego. Może zapewnić szybkie i wiarygodne wyniki, co czyni ją cennym narzędziem do kontroli i optymalizacji procesów.

To internetowe  seminarium na żywo zapewni dogłębne spojrzenie na zalety ICP-OES i ED-XRF dla tych aplikacji, prezentując odpowiednie metody i korzyści dla każdej techniki.

Zarejestruj się już teraz na to wydarzenie

REJESTRACJA